Vyhledat

Jak na samostatný úklid kanceláře (checklist)

Aktualizováno: 10. lis 2020

Udržujte své zaměstnance zdravé a spokojené díky pravidelnému úklidu kanceláře. Čistá a uklizená kancelář zvyšuje produktivitu a snižuje počet dní, kdy jsou vaši zaměstnanci nemocní (sick days). Špinavá a zanedbaná kancelář nejenže vypadá neprofesionálně, ale může také kolegy rozptylovat a snižovat jejich motivaci.


Společnost Raccoon - cleaning service vám přináší speciálně vytvořený kontrolní seznam, abyste vaši kancelář udržovali čistou a uklizenou. To vše díky checklistu, který jsme pro vás připravili.

Věděli jste?

 • Špinavé povrchy způsobují až 60% všech nemocí.

 • Průměrná klávesnice, pracovní židle a počítačová myš mají přibližně 135 000 bakterií na čtvereční centimetr.

 • Typický psací stůl je domovem pro více než 10 milionů bakterií, což je 100x více choroboplodných zárodků než průměrný kuchyňský stůl a 400x více než průměrné toaletní sedátko.

Pomáhejte si při úklidu kontrolním seznamem každý týden, aby vaše kancelář vypadala profesionálně, snížil se počet nemocných pracovníků a podpořilo se zdravé pracovní prostředí. Vytiskněte si PDF, umístěte jej na lednici a přiřaďte úkoly jednotlivým spolupracovníkům.


Úklid kaceláře checklist
Díky checklistu bude mít úklid vaší kanceláře řád

Kontrolní seznam úklidu kanceláře


 • Úklid nepořádku – Věci zrecyklujte, vyhoďte nebo vraťte zpět na své místo. Nedají vám spát zamotané kabely od počítače nebo tiskárny? Používejte elektrikářské stahovačky. Šňůry pak můžete úhledně svinout a nebudou vám tolik překážet.

 • Utření prachu – Prach na běžných místech otřete vlhkou utěrkou z mikrovlákna nebo vlhčeným ubrouskem. K odstranění prachu z klávesnice můžete použít stlačený vzduch, který koupíte ve většině obchodů s elektronikou. Nezapomeňte na světla a lopatky ventilátoru.

 • Vyleštění skel a zrcadel – Pomocí spreje naneste přípravek na skla a rozleštěte jej utěrkou z mikrovlákna nebo papírem. Nezapomínejte také na monitory od počítače. Na monitory a obrazovky používejte suchý, nebo vlhký měkký hadřík, abyste přístroj nepoškodili.

 • Dezinfekce rizikových míst – Na všechna riziková místa naneste dezinfekční sprej čistou utěrkou z mikrovlákna setřete. Věnujte pozornost místům s vysokým výskytem bakterií, jako jsou prodejní automaty, mikrovlnná trouba, rukojeť ledničky, kliky a tlačítka na vodní fontánce.

 • Odstranění pavučin – K odstranění pavučin z každého rohu kanceláře použijte utěrku z mikrovlákna, nebo smeták. U stropu si pomozte omotáním hadru kolem smetáku.

 • Úklid ledničky – Vyhoďte prošlé potraviny a vlhkou utěrkou z mikrovlákna očistěte vnitřek ledničky. Abyste předešli zbytečnému vyhazování potravin je dobré určit, kterému spolupracovníkovi bude patřit daná část lednice.

 • Umytí nádobí a kuchyňských spotřebičů – Nádobí umyjte ručně nebo v myčce nádobí. Spotřebiče otřete vlhkou utěrkou z mikrovlákna. Pár minut věnujte také organizaci nádobí v kuchyňské lince. Ušetříte tak čas s hledáním vašeho oblíbeného hrnku na kávu.

 • Úklid toalet – Umyjte a vydezinfikujte toalety. Doplňte dávkovače mýdla, ručníků a toaletního papíru. Kromě samotné toalety doporučujeme vydezinfikovat všechny tvrdé povrch, včetně keramických obkladů.

 • Vysypání odpadkových košů – Správně zlikvidujte obsah odpadkových košů. Recyklovatelný odpad vhodně recyklujte.

 • Vysávání / zametení / vytření – Odstraňte nečistoty z podlah vysátím, nebo zametením, a následně podlahy vytřete mopem. Vysajte pod polštáři na sedačce a vytřete podlahu pod samotnou pohovkou.

Možná budete raději chtít, aby se vaši zaměstnanci soustředili více na práci, než na úklid a udržování pořádku v kanceláři. Tomu rozumíme, proto jsme tu pro vás. Kontaktujte zástupce společnosti Raccoon - cleaning service, který s vámi rád probere vaši situaci a sestaví vám úklidový plán na míru vašim potřebám.

118 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše