Vyhledat

Jak správně naskládat nádobí do myčky a vhodně nastavit dávkování prostředků

Myčka nádobí je dokonalým zařízením pro úsporu práce a času. Mytí nádobí v myčce navíc spotřebovává mnohem méně energie a vody než ruční mytí. Ale bez ohledu na to, zda máte běžnou, či drahou značkovou myčku, pro její správnou funkci je třeba do ní nádobí správně naskládat, zvolit správný program a vhodné dávkování mycího prostředku.


Ruční mytí nádobí
Ruční mytí nádobí nepatří zrovna mezi ekologické způsoby jak očistit použité nádobí

Jak nejlépe skládat nádobí do myčky?


  • Pokud chcete mýt i plastové talíře, důkladně je zajistěte proti pohybu. Pokud tak neučiníte, může proud vody způsobit, že se převrátí a naplní vodou, takže nedojde k jejich dokonalému umytí.

  • Nikdy neskládejte nádobí na sebe. V takovém případě nebude moci proud vody dosáhnout na horní kus a neumyje se řádně.

  • Pánve a hrnce by měly být pro dosažení nejlepších výsledků čištění nakloněny dolů, nejlépe dnem vzhůru.

  • Mísy a talíře byste měli uložit na spodním roštu myčky. Položte je tak, aby špinavá strana směřovala k místu, kde je vodní proud nejsilnější, obvykle do středu stojanu.

  • Talíře umístěte také do spodního koše. Nikdy je nepokládejte ke dveřím myčky – mohly by zablokovat otevření dávkovače a zabránit tomu, aby se mycí prostředek dostal k nádobí.


Červené talíře v myčce nádobí
Správně naskládaná myčka je základem dobře umytého nádobí

Jak používat mycí prostředek


Vždy dbejte na to, aby byla v myčce dostatečná zásoba soli a leštidla. Nedostatek leštidla způsobí špatné umytí, chybějící sůl může dokonce způsobit poškození myčky. Tabletu či prášek nasypte do příslušného prostoru a uzavřete. Nikdy jej neházejte jen tak do myčky. Pokud tak učiníte, způsobí to jeho rozpuštění již během předpírky a odplavení ještě před zahájením hlavního cyklu.


Dávkování závisí na konkrétním typu vaší myčky. Vždy si však dejte pozor, zda není tableta či prášek navlhlý či hrudkovitý. Mycí prostředky byste proto měli vždy skladovat na chladném a suchém místě, nikoli například pod umyvadlem, kde by mohly navlhnout.

17 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše